Україна нарощує виробництво автомобілів

В Асоціації автовиробників України повідомляють про зростання виробництва автомобілів у травні поточного року.

Зазначається, що було виготовлено 1 004 авто. Показник у вісім разів вищий за травневий показник минулого року, і на чотири відсотки більший порівняно з попереднім місяцем цього року.

За даними Укравтопрому, травні виготовили 944 легкових авто, а рік тому – 87.

Також Україні виготовили 53 автобуси (удвічі більше, ніж пік тому, проте на п’ять відсотків менше, аніж місяцем раніше). Також зібрали сім комерційних авто (показник впав на 42% за рік, водночас у більш ніж тричі зріс порівняно з квітнем 2021-го).

В Укравтопромі повідомляють, що у січні-травні цього року загалом в Україні виробили 3 тисячі 795 автотранспортних засобів. Цей показник перевищує результат аналогічного періоду минулого року у 2,5 раза). Зібрали 3 тис. 538 легкових, 15 комерційних авто та 242 автобуси.

Нагадаємо, аналітики заявляють про майбутні втрати світових автомобільних концернів через гостру нестачу напівпровідників. За підрахунками міжнародної мережі незалежних фірм з надання аудиторських, податкових та консультаційних послуг KPMG, у 2021 році автоконцерни можуть не дорахуватися близько 100 мільярдів доларів.

Також ми писали, що Україна активно імпортує автотранспорт. Згідно з даними Держкомстату, за перші три місяці поточного року в Україні в режимі імпорту було ввезено 136,8 тисячі автотранспортних засобів, на 1,2 мільярда доларів.