Будівництво Київської обхідної дороги: Стало відомо як обиратимуть підрядника

Про це сказала директор команди підтримки реформ при "Укравтодорі" Олександра Азархіна під час публічного обговорення змін до закону "Про публічні закупівлі", передає Depo.Київ з посиланням на "Укрінформ".

За її словами, будівництво Київської обхідної дороги (КОД) відбуватиметься із залученням потужного міжнародного підрядника з гарантією фінансування проєкту, якого обиратимуть на відкритому міжнародному конкурсі.

"КОД виходить за межі Prozorro, але це не означає, що не буде відкритого конкурсу чи прозорості на всіх етапах. Зараз розпочато розробку нового нормативно-правового акту, відповідно до кращих стандартів FIDIC, CIPS, а також із залученням міжнародного арбітражу та у рамках міжнародно визнаної системи ціноутворення", – заявила Азархіна.

Вона зазначила, що чинна версія закону про публічні закупівлі не може врегулювати низку процедурних питань, які є критичними для потенційних міжнародних інвесторів, зокрема, це стосується небюджетного фінансування проєктів.

"Парламентом прийнято політичне рішення — запуск пілотного проєкту КОД. Наше завдання – створити максимально відкритий, ефективний та прозорий міжнародний конкурс", – зазначила Азархіна.

Вона нагадала, що Верховна Рада внесла зміни до закону про публічні закупівлі, які дозволять визначати підрядника будівництва КОД на відкритому конкурсі, а не на майданчику Prozorro. Це відкриває можливості залучення міжнародного підрядника з фінансуванням.

Начальниця управління власності та державних закупівель Укравтодору Оксана Філатова зазначила, що наразі система Prozorro не дає можливості проводити контракти за міжнародними стандартами на зразок EPC+F. В той же час КОД планують будувати саме за такими нормами.

Нагадаємо,  3 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5309, який вносить правки до Закону України "Про публічні закупівлі".

Як зазначили у Мінінфраструктури, тепер будівництво Київської обхідної дороги можна проводити за міжнародним форматом контрактів EPC+F. До цього в українському законодавстві подібних можливостей не було.

Довідка:  EPC+F – це абревіатура з назв чотирьох етапів реалізації проєктів: проєктування — закупівля — будівництво — фінансування. Йдеться про те, що на конкурентних торгах підрядник визначатиметься не лише за ціновим критерієм, а й за умовами залучення фінансування. Тобто підрядник не лише проєктує та будує, але й забезпечує можливості фінансування для виконання цих робіт.