Нинішнє покоління Audi A1 стане останнім

Глава Audi Маркус Дюсманн в інтерв’ю виданню Automotive News заявив, що нинішнє, друге покоління моделі A1 стане останнім і наступника у неї не буде. Хетчбек знімуть з конвеєра з введенням в Європі більш жорсткого екологічного стандарту Євро-7, який почне діяти орієнтовно після 2025 року.

За словами керівника німецької марки, доопрацювання силових установок з урахуванням нових норм вимагає великих вкладень, що так чи інакше відіб’ється на підсумковій вартості автомобіля. І для найдоступнішої моделі в лінійці Audi ця націнка стане критичною.

Audi A1 другого покоління, співлатформенник Volkswagen Polo і Skoda Fabia, випускається з 2018 року. В основі моделі лежить модульна архітектура MQB-A0, а в лінійку двигунів входять тільки бензинові агрегати — «турботрійка» об’ємом 1,0 літр, 1,5-літрова «четвірка» і топовий дволітровий мотор. Вони поєднуються з шестиступінчастою “механікою” або семиступінчастим “роботом”, привід тільки передній.

Чутки про те, що Audi може завершити виробництво A1, ходять з початку 2021 року. Тоді повідомлялося, що марка продовжує рухатися в бік електрифікації, тому фахівці сумніваються в необхідності випуску компактного бензинового хетчбека.

Тоді ж було висунуто припущення, що на зміну нинішньому A1 може прийти електрична версія невеликого мінівена A2.

Більше того, Audi може продовжувати скорочувати власну лінійку моделей, обладнаних двигунами внутрішнього згоряння: в першу чергу під загрозою зникнення машини, які в якійсь мірі схожі на існуючі або перспективні електромобілі.