На старих електрокарах Tesla з’явиться оновлений автопілот, але не безкоштовно

Стало відомо про плани компанії Tesla випустити оновлення для старих автомобілів, випущених в 2016-2019 роках, яке відкриє доступ до дев’ятої бета-версії автопілота Full-Self Driving. Послуга обійдеться в 1,5 тисячі доларів. Це йде в розріз з більш ранньою заявою автовиробника про те, що автовласникам не доведеться доплачувати за поліпшення цієї функції.

Автопілот став доступний для електрокарів Tesla ще в 2016 році — його пропонували в якості опції вартістю 10 тисяч доларів. Згодом технологія оновлювалася, а її функціонал розширювався.

У 2019 році Tesla з’ясувала, що на старих електрокарах процесор бортового комп’ютера не справляється з автономним управлінням. Тоді ж було випущена нова версія Full-Self Driving, причому оновлення програмного забезпечення і процесора пропонувалося безкоштовно.

Нова, дев’ята версія системи Full-Self Driving вийшла в середині липня і досі проходить бета-тестування. З оновленням змінився інтерфейс і була поліпшена робота камери над дзеркалом заднього виду в салоні. Також з’явилася можливість “викликати” машину з мобільного додатку або ключа, але ця функція працює тільки на невеликих відстанях.

Для власників електрокарів, придбаних з 2020 року, остання версія автопілота доступна за підпискою вартістю 199 доларів на місяць. Як повідомляє Electrek, Tesla відкриє доступ до підписки і, відповідно, поліпшеного автопілоту і для власників старіших машин, однак для цього їм доведеться заплатити 1,5 тисячі доларів.

Автопілот Tesla відноситься до другого рівня, тобто водій зобов’язаний перебувати за кермом і стежити за ситуацією на дорозі. При цьому автомобіль може самостійно їхати по заданому маршруту, міняти смугу руху, зупинятися і рушати на світлофорі, а також самостійно паркуватися.