З 16 до 17,5 гривень за літр: АЗС підвищили ціни на газ

Ціни на автомобільний газ встановили абсолютний рекорд. За усі роки відстеження майже на усіх АЗС літр пропан-бутану здорожчав у середньому на 30 копійок. І тепер коштує від 16 до майже 17,5 гривень за літр.

Переглянути сюжет можна за посиланням.

Експерти кажуть, такий суттєвий стрибок пов’язаний не лише із «сезонністю», коли аграрії використовують соціальне паливо більше ніж зазвичай. На ціноутворення попитом впливають й українці, які нині активно подорожують на власному транспорті.

Фахівці припускають, найближчим часом газ дорожчати не повинен. Оскільки вже досягнув пропорцію у 55% по відношенню до бензину — і це максимум.

Простіше кажучи, при більших відсотках газ стане не вигідним для автолюбителів. Тому АЗС якщо і підвищать вартість на нього, то втратять клієнтів і зазнають збитків.

«Сьогодні ми бачимо у преміальних мережах — до 17,5 гривень за літр газу. Якщо зважати на рекомендовану максимальну ціну бензину, яку дає Мінекономіки на цей період (а це 31,64 грн), то десь 55% вже є. Тобто далі підіймати нема куди», — коментує експерт з нафтового ринку.

Нагадаємо, раніше Сезон черешні відкритий: де ягоду можна купити найдешевше - від 59 до 500 грн.

Як повідомляє портал Знай.uа Рахунки за комуналку зросли на 35%, подорожчали гречка, м'ясо, картопля, буряк та інші продукти.

Також Знай.uа писав, що Картопля, кабачки та огірки: які овочі на українському ринку коштують дорожче, ніж у Польщі.