Електромобілі екологічніші за бензинові авто, навіть при зарядці електроенергією з вугілля

Експерти спростували думку, що електромобілі не набагато екологічніші за авто з двигунами внутрішнього згоряння. Виявилося, що протягом всього життєвого циклу електромобіля виділяється менше парникових газів, ніж в авто з ДВС, пише The Verge.

У дослідженні Міжнародної ради з чистого транспорту йдеться, що неважливо, де заряджався акумулятор електромобіля – в Європі, де розвинена відновлювальна енергетика або в Індії, де більша залежність від вугільних електростанцій.

«У нас багато лобістів з боку представників автомобільної промисловості, які стверджують, що електромобілі ненабагато екологічніші, якщо взяти до уваги виробництво електроенергії і акумуляторів. Ми хотіли розібратися в цьому і перевірити, чи правильні ці аргументи», – сказав один з дослідників ICCT Георг Бікер.

У дослідженні враховувалися викиди від електромобілів середнього розміру, які були зареєстровані в Індії, Китаї, США і Європі в 2021 році. Аналіз показав, що за весь життєвий цикл електромобіля в Європі рівень викиду на 66-69% нижче в порівнянні з бензиновим авто. У США електромобілі виробляють на 60-68% менше викидів. У Китаї, де все ще велика частка вугільних електростанцій, рівень викидів електромобілів нижче на 37-45%, в Індії – на 19-34%.

Дослідники відзначають, що при виробництві електромобілів виділяється більше викидів шкідливих речовин, ніж при створенні традиційного транспорту. Однак уже через рік використання електромобіля ці показники вирівнюються. Утилізація акумуляторів електромобілів також сприятиме подальшому зниженню шкідливих викидів.

Читайте також: Як переробляють старі батареї від електромобілів і чому це є проблемою?