Aston Martin DB11 і Vantage стануть електричними

Бензинові двигуни внутрішнього згоряння залишаться тільки в лінійці середньомоторних гібридних суперкарів.

Британський виробник розкішних автомобілів поступово переведе весь модельний ряд середньомоторних автомобілів на електрику. Це стало відомо із заяв глави бренду Тобіаса Моерс, які цитує видання Automotive News Europe.

Виробник позбудеться від бензинових V8 і V12, які встановлюються на більшість моделей бренду. Але є винятки. Вони стосуються середньомоторних суперкарів Valkyrie і Valhalla . У них ДВЗ працюють в складі гібридної установки, тому вони збережуться ще деякий час. Плюс до всього гібридизації піддасться єдиний кросовер марки – DBX.

Але найсерйозніші зміни чекають модель Vanquish, яка не випускається з 2018 року. Мало того, що відоме ім’я відродять, так ще й компонування стане середньомоторним. Передбачається, що Vanquish буде більш масовим спорткаром Aston Martin з таким розташуванням силового агрегату, ніж Valkyrie і Valhalla. Як і інші подібні машини, він отримає гібридну установку.

А ось B11, Vantage і DBS Superleggera повністю попрощаються з бензиновими моторами. Тепер офіційно підтверджено, що вони стануть чистими електромобілями. Поки що особливих подробиць немає, але Тобіас Моерс пообіцяв запас ходу в 600 кілометрів.

Раніше у британського бренду вже були плани випуску електричного спорткара Rapid E ​​і цілої лінійки електромобілів під преміальним суббрендом Lagonda. Однак на сьогоднішній момент ці плани заморожені на невизначений термін з приходом нового інвестора.

Нагадаємо, що ще минулої весни Aston Martin пообіцяв випустити свій перший електромобіль в 2025 році, а після нього з’явиться і «зелений» кросовер.