Ford і SK innovation побудують підприємство з виробництва тягових батарей в Європі

Завершення конфлікту з LG Energy Solution в сфері патентного права підбадьорило компанію SK innovation, і вона почала активно співпрацювати з провідними автовиробниками. У США її головним союзником є ​​Ford Motor, ця ж компанія допоможе корейському постачальнику побудувати нове підприємство в Східній Європі.

Партнери вже оголосили про наміри будувати підприємства з виробництва акумуляторів для електромобілів в США, але європейська ініціатива стала надбанням громадськості лише з подачі видання Business Korea. Компанія SK innovation вже має в своєму розпорядженні два підприємства на території Угорщини і до 2028 року розраховує ввести в експлуатацію третє, але Ford Motor допоможе їй розширити виробничу базу на континенті.

За словами корейського джерела, в якості ймовірного місця будівництва нового підприємства розглядаються Угорщина, Румунія і Польща. У першій з країн вже присутні два підприємства SK innovation і будується третє. У двох інших країнах діють виробничі майданчики Ford Motor. Як відомо, специфіка виробництва електромобілів має на увазі географічну близькість автоскладальних ліній і підприємств з випуску літієвих акумуляторів. Цьому критерію відповідають всі три країни.

Якщо американський майданчик спільного підприємства зможе щорічно видавати до 60 ГВт·год еквівалентної акумуляторної ємності, то європейський майданчик повинен видавати в три рази більше. В сукупності, Ford Motor може отримувати від співпраці з SK innovation акумулятори сукупною ємністю 240 ГВт·год щорічно. Європейське підприємство може коштувати партнерам близько $10 млрд, витрати вони повинні поділити в рівній пропорції.