Вперше в світі: у Британії прокладуть прокладуть дорогу з домішками графену. Це значно збільшить довговічність покриття

Перша дорога в світі з домішками графену

У британському графстві Нортумберленд при ремонті автомобільної магістралі вперше у світі використають асфальтографенову суміш, повідомляє New Atlas. За прогнозами експертів, графенова добавка дозволить збільшити середній термін служби дорожнього покриття до 14 років.

Це перше у світі масштабне використання графена в дорожньому будівництві. З такої суміші британські дорожники побудують ділянку довжиною 4,8 кілометра. Її готуватимуть прямо на місці будівництва замість того, щоб везти її з заводу виробника, що значно скоротить термін ремонтних робіт.Самый длинный в США мост из переработанного пластика построили в Огайо (ФОТО)

Графенову добавку Eco Pave створили італійські компанії Directa Plus і Iterchimica у 2017 році. Графен захищає покриття від розм’якшення за високих температур і від розтріскування за низьких, а також підвищує еластичність та міцність асфальту.

Виробник зазначає, що асфальт повністю придатний до переробки. Наприклад, його можна подрібнити, розплавити і використовувати для будівництва нових доріг.

Графен є одним з найлегших і найміцніших матеріалів у світі, він на 30% міцніше бетону, але має менший вуглецевий слід. Його виробництво обходиться дорожче приблизно на 5%. Водночас його потрібно менше, тому споживач в результаті може заощадити 10-20%. Якщо таку технологію використовуватимуть повсюдно, це допоможе скоротити світові викиди вуглецю на 2%.

Створено самовідновлюваний бетон, який загоює тріщини за 24 години: вчені розповіли про нову розробку (ВІДЕО)

Цікаво про ремонти: чим і як загладити гіпсову штукатурку – детальний порадник