Акумуляторні батареї для електромобілів подешевшали на 87% за 13 років

Auto-portal

У США оцінили темпи зниження вартості літій-іонних батарей для електрокарів. Цим питанням зацікавилися фахівці місцевого Управління автомобільних технологій Міністерства енергетики США (DOE).

У своєму звіті американські експерти вказали, що вартість літій-іонних акумуляторних батарей для електрокарів в період з 2008 по 2021 рік скоротилася відразу на 87%.

У нинішньому році середня АКБ досягла позначки в 157 доларів за кіловат-годину корисної місткості й 143 долари за кіловат-годину загальної місткості. Для порівняння, 13 років тому за кіловат-годину корисної місткості просили набагато більше – понад 1237 доларів.

Такі цифри справедливі, якщо мова йде про масштабне виробництво АКБ, а це не менше ніж 100 тисяч батарей щорічно. Зробити акумулятори дешевше допоміг науковий прогрес в самих різних областях: фізика та хімія. У 2019 м ціна на батареї для електрокарів скоротилася на 200 доларів, а це значить, що все за пару років АКБ подешевшали на 25%. Причому в майбутньому вартість акумуляторів буде тільки знижуватися, внаслідок розвитку електрокарів, впевнені фахівці. Наприклад, вже зараз американський автогігант General Motors об’єднався з SolidEnergy Systems для створення новітніх літій металевих батарей за інноваційною технологією Ultium Drive. Такі АКБ будуть на 40% дешевше й отримають у два рази більше місткості.