Заборона на виїзд з "ЛНР": Як оминути нові правила перетину КПВВ

depo.ua

Окупаційна влада "ЛНР" з 10 жовтня заборонила виїзд з окупованої Луганщини мешканцям з пропискою на цій території, а також заборонено в'їзд в "ЛНР" для тих, хто не має такої прописки.

Виїхати і в'їхати можна тільки за умови отримання дозволу - це такі самі правила, які давно вже діють в "ДНР" на КПВВ "Новотроїцьке-Оленівка", передає Depo.Донбас.

Проте в "ЛНР" не розробили механізмів і правил видачі таких дозволів, ще деякий час мине, поки збереться "комісія" і почне роботу.

Тепер ті, хто застряг в "ЛНР" через прописку на цій території, або громадяни з пропискою на території України, яким необхідно в'їхати в "ЛНР", шукають шляхи, щоб це здійснити, не чекаючи ніяких дозволів.

Єдиний поки що вільний шлях з України в "ЛНР" і в зворотньому напрямку - це шлях через Росію, тим більше, що українська сторона скасувала штрафи для мешканців непідконтрольної території. Для цього необхідно оформити український закордонний паспорт. Якщо для мешканців підконтрольної території це не проблема, то мешканцям "ЛНР" необхідно десь жити весь той час, поки триватиме оформлення паспорта.

Зараз перевізники пропонують доїхати з Луганська у Київ автобусом через Росію за 1550 грн, проте мешканці "ЛНР" очікують, що у зв'язку із фактично закритимо шляхом через "Станицю", ціни підвищаться.

Нагадаємо, 9 жовтня ватажок "ЛНР" Леонід Пасічник підписав "указ", згідно з яким, виїзд з "ЛНР" і в'їзд відбуватиметься за списками, які має погоджувати "МГБ".

Щоб потрапити у списки на виїзд, необхідно надати підтвердження в "МГБ" однієї з причин: лікування (реабілітація); навчання; необхідність стороннього догляду за близьким родичем; поховання родича.

Для подачі заяви на виїзд необхідно завантажити файл анкети за адресою: , заповнити анкету в електронному вигляді та надіслати на електронну пошту info@mid-lnr.su із зазначенням ПІБ особи збирається перетнути ВПП "Станиця Луганська" в поле "Тема". В лист необхадно прикріпити скан-документи, які підтверджують вищеперераховані причини для виїзду.

Щоби в'їхати в "ЛНР", не маючи там прописки, також потрібно подавати заяву і мати причини: лікування (реабілітація);

навчання; необхідність стороннього догляду за близьким родичем; поховання родича; участь в гуманітарних програмах.