Компанія Li Auto вимушена купувати чипи на чорному ринку

AMPERCAR

Китайський автомобільний стартап Li Auto почав закуповувати дефіцитні чипи на чорному ринку, повідомляє cnevpost.com. Рішення вимушене, бо інакше компанія може зупинитися виробництво автомобілів.

Глобальний світовий дефіцит чипів навіть не думає слабшати. Причиною тому можуть виявитися як порушені коронавірусом логістичні ланцюжки, так і можливі спекуляції на ринку. Уже зараз з’являється інформація, що якісь особи скуповують партії електроніки, щоб перепродувати її втридорога.

Підтвердженням тому служить ситуація з Li Auto. Як повідомляють китайські ЗМІ, виробнику доводиться закуповувати мікросхеми електронного стоянкового гальма на чорному ринку за ціною в 5 тисяч юанів за штуку. Відзначимо, що звичайна ціна на цю деталь становить 6 юанів.

Однак, компанія спростувала всі чутки з цього приводу, зазначивши, що робить все можливе, щоб постачання чипів не припинилися. Більш того, відзначається, що навіть в разі тотального браку цих комплектуючих, вони будуть шукати спосіб придбати необхідні деталі тільки у законних продавців.

Деякі заходи вже прийняті. Єдиний кросовер бренду – Li ONE, зараз продається з трьома радарами замість п’яти. У майбутньому компанія зможе доукомплектувати автомобілі. Однак зараз покупцям таких автомобілів в якості бонуса пропонується довічна гарантія і якісь бонуси в офіційних дилерів марки.