Aston Martin DB6 перетвориться в дуже дорогий електромобіль

Автопоради

На додаток до нової силової установки можна буде замовити сучасні опції.

Молода, але вже отримала певну популярність британська фірма Lunaz реставрує і переобладнав в електромобілі класичні моделі свого національного автопрому. Днями вона анонсувала новий проєкт на базі Aston Martin DB6, який може стати найдорожчим в історії ательє.

Гранд-турер, знятий з виробництва ще півстоліття тому, позбавляють рідної рядної «шістки», замінюючи її електричною силовою установкою. При цьому ДВС і трансмісія, звичайно, зберігаються на випадок, якщо пізніше власник вирішить провести зворотну конверсію.

Як і для інших рестомодов Lunaz, включаючи знайомі читачам Motor1 Rolls-Royce Silver Cloud і Phantom V, для DB6 запропонують батареї місткістю в 80 і 120 кіловат-годин. Передбачуваний запас ходу - до 410 кілометрів.

Програма доопрацювань також включає внесення змін до гальмівної системи, підвіску і рульове управління. Екстер'єр автомобіля залишається повністю автентичним, якщо не брати до уваги відсутність випускного патрубка під заднім бампером, а ось в салоні за бажанням клієнта можуть встановити сучасну інформаційно-розважальну систему з навігацією, кондиціонер. Також будуть доступні килимки з перероблених риболовецьких мереж та інших екологічних матеріалів.

Початок постачання електричного Aston Martin DB6 заплановано на третій квартал 2023 року. Точна ціна не названа, але очікується, що вона перевищить 1 мільйон доларів (майже 72 мільйони рублів). Для порівняння, батарейний Bentley S2 Continental Flying Spur в Lunaz оцінили в 350 тисяч британських фунтів (34,2 мільйона рублів), вищезгаданий Rolls-Royce Phantom V - в 500 тисяч фунтів (49 мільйонів рублів). Під конкретне замовлення компанія готова переробити в електромобілі Aston Martin DB4 і DB5.

До слова, сам Aston Martin ще у 2018 році анонсував програму Heritage EV, яка дозволить власникам ретромобілів експлуатувати їх навіть в разі тотальної заборони ДВС. Для прикладу виробник перетворив в електрокар якраз DB6, конкретніше - DB6 MkII Volante 1970 року випуску.

Галерея: Aston Martin DB6 EV від Lunaz