Tesla відкрила свій перший європейський завод

Автопоради

«Гігафабрика» під Берліном буде випускати кросовери Model Y і батареї для них.

У німецькому муніципалітеті Грюнхайде відкрився перший повноцінний автозавод Tesla в Європі - «гігафабрика» під номером 4, також відома як «Гіга-Берлін». З цієї нагоди голова компанії Ілон Маск закотив вечірку на кілька тисяч осіб, отримавши спеціальний дозвіл у місцевих чиновників.

При цьому дозволу на роботу у підприємства поки немає, але його начебто видадуть уже в листопаді. Тоді ж з конвеєра почнуть сходити кросовери Model Y, перші покупці отримають їх в грудні. До кінця наступного року щотижневий обсяг виробництва повинен скласти від п'яти до десяти тисяч електромобілів. Тут же для них будуть робити батареї з осередків нового типорозміру 4680, які зараз випускають на експериментальній фабриці в Каліфорнії. Очікується, що ці блоки акумуляторів дозволять знизити загальну масу машин і збільшити запас ходу. Однак на перших порах німецький завод, мабуть, буде використовувати нинішні елементи форм-фактора 2170.

Дизайн Tesla Model Y, яка пропишеться під Берліном, також повинні оновити. Серед іншого, позашляховик отримає нові адаптивні фари. Аналогічну версію електромобіля з батареями з осередків 4680 стануть випускати і на новому заводі в техаському Остіні («Гігафабрика 5», «Гіга-Техас») який почав передсерійне виробництво ще в серпні.

Трохи раніше Ілон Маск оголосив, що в Остін переїде з каліфорнійського Пало-Альто і штаб-квартира Tesla. При цьому перший автозавод компанії, розташований у Фрімонті, не тільки продовжить свою роботу, але і збільшить потужності на 50 відсотків.

Галерея: Відкриття заводу Tesla в Німеччині