Tesla презентувала новий структурний акумулятор з 4680 елементами на Gigafactory Berlin

Украина Электро

Tesla презентувала свій останній структурний акумулятор на 4680 комірок під час турне по Gigafactory в Берліні перед початком виробництва Model Y на новому заводі.

Початок виробництва на гігафабриці в Берліні є не лише важливим для зростання Tesla в Європі, але це також ознаменує запуск важливої нової версії моделі Y. Тесла планує побудувати нову модель Y на Gigafactory Berlin на абсолютно новій платформі зі своїм структурним акумулятором.

На заході Battery Day в минулому році Tesla не тільки представила свою нову батарею 4680, але і нову архітектуру батареї, побудовану на новій комірці.

Взявши за приклад технологію авіабудування, зокрема використання крил як паливних баків, Tesla вирішила в такий же спосіб вбудувати батарею в корпус автомобіля, об'єднавши структурно передню і задню частини машини. Зараз компанія монтує акумулятор, що складається з модулів, на платформу електромобіля. Новий спосіб вимагає менше деталей і знижує масу автомобіля, тим самим підвищуючи його ефективність і запас ходу.

Розповідаючи про особливості нової фабрики, Маск вперше показав публіці новий акумулятор разом з монолітними переднім і заднім елементами корпусу, які Tesla почала виготовляти першою в світовому автопромі. Всього три деталі, з яких дві суцільнолиті, складають значну частину автомобіля. До того ж, відвідувачі фабрики змогли побачити зріз батареї з 4680 елементами.

Старт виробництва Model Y на гігафабриці в Німеччині очікується в листопаді цього року. На першому етапі компанія планує вийти на продуктивність 5 тисяч машин в тиждень (за цілодобової роботи конвеєра це випуск нової машини кожні 2 хвилини), а до кінця 2023 роки подвоїти продуктивність заводу - випускати 10 тисяч машин на місяць (нова Model Y буде сходити з конвеєра кожну хвилину).

Днями стало відомо, що Tesla змінює місце своєї штаб-квартири в США. Незабаром замість Каліфорнії вона буде зареєстрована в Техасі. Конфлікт з владою штату загострився в минулому році, коли адміністрація округу Фримонт постановила припинити роботу на фабриці через небезпеку поширення коронавируса, незважаючи на дотримання масочного режиму. Маск звертався за підтримкою до губернатора штату, але той дистанціювався від конфлікту.

Джерело hightech.plus