Українців змусять платити податки за старі авто

AMPERCAR

В Україні хочуть повернути збір за утилізацію вживаних автомобілів, проте тепер його доведеться платити безпосередньо власникам старих транспортних засобів. Аналогічний механізм уже давно працює в ЄС.

З відповідною ініціативою виступив голова Державної екологічної інспекції (ГЕС) Андрій Мальований, йдеться на сайті відомства, передає AMPERCAR.com.

Як повідомили у відомстві, зараз саме час боротися з негативним впливом автотранспорту на навколишнє середовище.

«Потрапляючи на сміттєзвалища вживані автомобілі спричиняють забруднення ґрунту свинцем, іржею, відпрацьованими мастилами. В Україні лише 5% автовласників віддають свої автівки на утилізацію. Протягом 2020 року утилізовано лише 13 тисяч авто. Решта забруднює довкілля на звалищах», – каже Андрій Мальований.

Для розв’язання проблеми в ГЕС планують застосовувати вже перевірені механізми для стимулювання утилізації відпрацьованих авто, а саме: доплати автовласникам при купівлі нового ТЗ після належної утилізації старого;

стягнення утилізаційного збору після закінчення експлуатації машини;

високі штрафи для тих, хто порушує норми утилізації автомобіля;

розширена відповідальність виробника автомобілів, який має попіклуватися про подальше знешкодження відпрацьованого товару. Суми штрафів за порушення норм утилізації поки не називаються.