Футуристичний мінівен Hyundai Staria перетворився в шкільний автобус

BizUa

Мінівен Hyundai Staria продовжує обростати новими версіями: на цей раз корейська компанія перетворила футуристичну модель в шкільний автобус.

Він отримав відповідну своїй новій функції назву Kinder (в перекладі з німецької – “діти”), особливі екстер’єр і інтер’єр, а також повний набір електронних асистентів для безпечного перевезення дітей.

Вартість такого Staria стартує з 34,78 мільйона вон, або трохи більше 25 тисяч доларів за нинішнім курсом.

Зовні Hyundai Staria Kinder відрізняється кузовом у відтінку жовтого, що робить шкільні автобуси помітніше на дорогах. У дах спереду і ззаду вбудовані додаткові «люстри», а водійські двері оснащена невеликим висувним знаком «Стоп». Крім цього, для зручності дітей бічні двері забезпечили підніжкою з сервоприводом.

У салоні в залежності від обраної версії може бути 11 або 15 посадочних місць, причому всі вони обладнані регульованими ременями безпеки для дітей різного зросту. Якщо хтось із пасажирів забуде пристебнутися, спеціальна система повідомить про це водія, вивівши попередження на екран.

В оснащення Hyundai Staria Kinder також включений набір систем безпеки, в який входять Асистент запобігання зіткнень, система моніторингу «сліпих» зон і функція утримання в смузі руху.

Які двигуни отримав шкільний автобус, невідомо. У Європі Staria пропонують з “турбодизелем” VGT об’ємом 2,2 літра, що видає 177 кінських сил, а також з 240-сильним V6 об’ємом 3,5 літра, який працює як на бензині, так і на зрідженому газі (пропан-бутан). Трансмісії-шестиступінчаста “механіка” або восьмидіапазонний автомат.

Ціна 11-місцевого Вена в Південній Кореї становить 34,78 мільйона вон (731 тисяча гривень), а 15-місцевого – 37,41 мільйона (787 тисяч гривень). У Hyundai уточнюють, що завдяки місцевим субсидіям ціна може бути знижена до 20 мільйонів вон (420 тисяч гривень).