У Великобританії електрокари проїжджають в тиждень більше, ніж машини на бензині

BizUa

Британський офіс Peugeot провів дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що електричні автомобілі проїжджають більше кілометрів на тиждень, ніж автомобілі з бензиновими двигунами. Різниця поки невелика – всього 16 кілометрів – проте в Peugeot впевнені, що результати дослідження підтвердили придатність електромобілів не тільки для коротких поїздок. При цьому головною причиною відмови від покупки “зелених” машин як і раніше є вартість.

Як з’ясували аналітики Peugeot, найбільшу відстань на тиждень долають автомобілі, оснащені гібридними силовими установками-204 кілометри. На другому місці опинилися машини з дизельними ДВС із середнім результатом 151 кілометр.

Електрокари з 146 – кілометровим щотижневим пробігом опинилися на третьому місці, обігнавши бензинові машини, показник яких-всього 130 кілометрів.

Менше 18 відсотків власників машин з ДВС сказали, що їм доводиться проїжджати більше 320 кілометрів (200 миль) на тиждень. Таким чином, відзначають в автори дослідження, більшості водіїв цілком підійшли б сучасні електрокари, які проїжджають без підзарядки більше: наприклад, Peugeot e-208 здатний подолати на повній батареї 349 кілометрів по циклу WLTP.

Незважаючи на це, запас ходу залишається одним з основних факторів, що зупиняють водіїв від переходу на «зелені» автомобілі. Так, головною причиною його назвали 36 відсотків британців, які віддають перевагу ДВС.

Більше половини (53 відсотки) відзначили високу вартість електромобілів, а ще 43 відсотки – відсутність розвиненої інфраструктури.

Саме останній аспект є головною причиною відмови від електрокарів після їх покупки, з’ясували каліфорнійські вчені. Виявилося, що майже 20 відсотків власників «батарейних» машин повертаються до автомобілів традиційними моторами через недостатню кількість зарядних станцій.

Джерело: Peugeot