Honda представила п’ять електрокарів, які надійдуть в продаж протягом п’яти років

BizUa

Компанія Honda представила п’ять електромобілів, які протягом наступних п’яти років з’являться на китайському ринку. Два з них вже готові до серії і надійдуть у продаж в 2022 році — це кросовери e:NS1 і e:NP1, які представляють собою злегка модернізований HR-V з електричною установкою.

Ще три електрокари з індексами e: N Coupe, e:N GT і e: N SUV поки знаходяться в статусі концептів, проте японська марка обіцяє представити їх «товарні» версії до 2026 року.

У найближчих планах Honda-налагодити виробництво електрокарів на декількох заводах в Китаї. Наприклад, e: NS1 збиратимуть на потужностях спільного підприємства Dongfeng-Honda, а e:NP1 — на GAC-Honda.

Деякі подробиці про ці моделі вже є: в компанії підтвердили, що обидва електрокари зможуть проїжджати на одному заряді батареї близько 500 кілометрів, а розгін до 100 кілометрів на годину буде займати близько восьми секунд.

До 2030 року в лінійці японської марки на китайському ринку не залишиться неелектрифікованих моделей — всі вони будуть або гібридами, або електромобілями.

Аналогічної стратегії компанія дотримується і в Європі, проте там відмова від ДВС відбудеться раніше. Ще в минулому році стало відомо, що автомобілі, оснащені дизельними і бензиновими моторами, зникнуть з місцевого ринку в 2022 році, тобто на три роки раніше, ніж планувалося спочатку.

На сьогоднішній день в лінійці японського виробника в Європі є тільки один електромобіль – Хетчбек Honda E. Він доступний з електромотором потужністю 136 або 154 кінські сили і здатний проїхати без підзарядки 220 кілометрів. З гібридів в Європі доступні CR-V, Jazz і HR-V.

Джерело: Honda