Які нововведення чекають на водіїв наступного року

Car Diagram

Наступний рік буде дуже веселим для українських водіїв. Влада запланувала декілька серйозних нововведень, які докорінно змінять життя автомобілістів.

Перш за все, МВС планує знову контролювати технічний стан автомобілів. Це питання вже вирішене. Єдине, що зараз вирішують в уряді – коли саме повертати обов’язковий технічний огляд. І, скоріш за все, це станеться саме наступного року.

Ще один «сюрприз» для водіїв, який влада готує на 2022 рік, – нові камери на дорогах. Якщо зараз вони фіксують лише перевищення швидкості, то у майбутнього навчаться фіксувати і інші порушення правил дорожнього руху.

Невиключно, що в Україні також запровадять довічне позбавлення водійських прав. Поки що це лише ініціатива. Але її встигли оформити в конкретний проєкт закону, який вже зареєстровано у Верховній Раді.

А тепер про все детальніше.

Обов’язковий техогляд

Повернутися обов’язковий технічний огляд має не пізніше вересня 2022 року. Це вимога Європейського Союзу в рамках угоди про асоціацію. Тобто, в українських водіїв лишилося менше року «вільного» життя.

Зараз розробкою проєкту закону про техогляд активно займається Міністерство інфраструктури. Не все йде гладко. Але час у міністерства ще є. Та й коли законопроєкт буде готовий для подання у Верховну Раду прийняти його можуть дуже швидко. Тож, сумніватися у тому, що в Україні вже протягом року запровадять обов’язковий техогляд, немає причин.

Обов’язковий технічний огляд зобов’язані будуть проходити власники легкових та вантажних автомобілів, а також власники причепів.

Скоріш за все, технічний огляд треба буде проходити через чотири роки після першої реєстрації нового автомобіля, а потім кожні два роки.

Наприклад, один із законопроєктів передбачає черговість для авто залежно від року випуску. Транспортні засоби, зареєстровані у непарному році, мають пройти техогляд у 2023 році, а зареєстровані у парному або з останньою цифрою «нуль» – у 2024 році.

Нові «розумні» камери

Якщо зараз камери на дорогах фіксують виключно перевищення швидкості, то найближчим часом вони навчаться розпізнавати й інші порушення правил дорожнього руху. Про що повідомив Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Вже наступного року поліція почне тестувати нові комплекси автоматичної фіксації порушень. Вони розрізнятимуть дорожню розмітку та сигнали світлофору. А це дасть їм можливість визначати порушників, які:

Перші тестові комплекси з новими функціями запрацюють до квітня 2022 року. А Білошицький закликав українців долучитися до їх встановлення.

Довічне позбавлення водійських прав

Поки що це лише ініціатива. Але вона має всі шанси стати реальністю. Адже її автор – це народна депутатка Юлія Світлична, яка вже зареєструвала у Верховній Раді відповідний проєкт закону.

На думку Світличної, необхідність прийняття закону «зумовлена непоодинокими випадками масштабних ДТП всією країною».

Депутатка пропонує прописати у кодексі про адміністративні правопорушення можливість довічного позбавлення права керувати автомобілем «за систематичне порушення порядку користування цим правом».

У пояснювальній записці зазначається, що реалізація цього закону дозволить забезпечити дотримання вимог правил дорожнього руху та знизить смертність на дорогах України.