У Харкові вимагають повернути кримінальну відповідальність для водіїв, які вдруге за рік сіли п’яними за кермо

depo.ua

Керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков озвучив народним депутатам пропозиції для покращення ситуації з аварійністю на дорогах.

Про це сьогодні, 22 листопада, під час виїзного в Харкові засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності сказав керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков, передає Depo.Харків.

Прокурор озвучив низку пропозицій, які, на його думку, допоможуть зменшити аварійність на дорогах. Зокрема, Фільчаков запропонував повернути кримінальну відповідальність за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

"Друге. Внести зміни до ст. 286-1 КК України, якими прирівняти відмову водія від проходження огляду щодо встановлення алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння до перебування у стані такого сп’яніння. Третє. Передбачити криміналізацію скоєння ДТП у стані сп’яніння, внаслідок якого спричинено легкі тілесні ушкодження.

Четверте. Криміналізувати відповідальність водіїв, які керують транспортним засобом, будучи позбавленим такого права за рішенням суду (як спеціальна норма по відношенню до ст.382)", - сказав він.

Фільчаков також висловився за суттєве збільшення розміру застави як альтернативного виду заходу забезпечення з урахуванням численних факторів таких як отриманий дохід, наявні об’єкти нерухомості і таке інше.

"Обмежити застосування інституту умовно-дострокового звільнення від відбування покарання (ст.81 КК) до осіб, засуджених за скоєння ДТП, внаслідок яких загинули дві та більше особи (Зайцева, Дронов)", - додав прокурор.

Фільчаков звернув увагу на те, що одним з основних принципів кримінального судочинства є безпосередність дослідження доказів. Однак в умовах карантинних та інших обмежень гостро постає питання безпосередньої участі свідків та інших учасників кримінального провадження у суді.

"Тому звертаюсь до народних депутатів з пропозицією на законодавчому рівні передбачити можливість дистанційної участі у суді окремих учасників кримінального провадження з використанням технічних можливостей електронного цифрового сервісу "Дія" (для ідентифікації особи через відеоконференцзв’язок)", - сказав Фільчаков.

Читайте також: Харківська область входить до ТОП-3 регіонів за кількістю смертельних аварій, – Венедіктова

Терехову вказали на замалу кількість камер відеоспостереження в Харкові