Профільний комітет підтримав законопроекти щодо посилення відповідальності за перевищення швидкості

UNN

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді включити до порядку денного сесії чотири законопроекти, які підсилюють відповідальність водіїв за перевищення швидкості, передає кореспондент УНН.

Деталі

За результатами розгляду комітет рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного шостої сесії проекти законів:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року в Україні ДТП забрали життя більше ніж 2,5 тисячі людей

За включення до порядку денного проголосувало 17 членів комітету.

Першим законопроектом № 6240 пропонується внести зміни до статей 286 та 286-1 Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого. Наразі відповідальність встановлена на рівні з 3 до 8 років позбавлення волі. Законопроектом санкція встановлюється від 5 до 8 років позбавлення волі. У разі, якщо це спричинило загибель кількох осіб законопроектом пропонується збільшити термін покарання з 5 до 10 років позбавлення волі до з 8 до 12 років позбавлення волі та забороною керувати транспортними засобами довічно.

Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило смерть потерпілого пропонується збільшити з 5 до 10 років позбавлення волі до від 8 до 12 років позбавлення волі; якщо ДТП спричинило загибель кількох осіб, то з 7 до 12 років позбавлення волі підвищити до з 12 до 15 років з позбавленням права керувати транспортними засобами довічно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року складено понад 100 тис. адмінматеріалів за водіння у нетверезому стані

Що стосується альтернативного законопроекту № 6240-1, то ним пропонується:

У статті 286 КК:

У статті 2861 пропонується:

Ще одним альтернативним законопроектом № 6240 — 2 пропонується внести зміни до статті 55 Кримінального кодексу України, якими визначити, що позбавлення права керувати транспортними засобами як додаткове покарання може призначатися судом у випадках, передбачених статтями особливої частини кодексу, на загальний строк до двадцяти років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку в Україні затримують до 130 тисяч п’яних водіїв

Законопроетком № 6278 пропонується внести зміни до статті 30 Кодексу України про адміністративні правопорушення та до статті 55 Кримінального кодексу України.

В пояснювальній записці повідомляється, що пропонується позбавляти громадян права керування транспортними засобами на строк до трьох років за грубе або повторне порушення порядку користування цим правом або довічно за систематичне порушення порядку користування цим правом.

Доповнення

У Міністерстві внутрішніх справ готують пакет законопроектів, які посилять відповідальність за порушення безпеки на дорогах.