З’явилися зображення серійного турецького «ердоганомобіля»

BizUa

Запатентований дизайн першого турецького електрокара: зображення серійної моделі, яка буде випускатися під маркою TOGG (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) з’явилися в патентному бюро Євросоюзу.

Новинка, створення якої ініціював особисто президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, прозвали в мережі «ердоганомобілем». Згідно з планами автовиробника, модель стане на конвеєр в 2022 році і буде продаватися не тільки на внутрішньому турецькому ринку, але за кордоном, в тому числі в Німеччині.

Перші прототипи моделі показали ще в 2019 році, і через два роки TOGG став ще на крок ближче до серії. Раніше в цьому році на підприємстві недалеко від Стамбула був зварений перший кузов майбутнього “товарного” кросовера, причому, як запевняє автовиробник, для цього використовувалися виключно турецькі комплектуючі, що говорить про високий рівень локалізації майбутньої моделі.

Фото: autoweek.nl

Деякі подробиці про кросовер вже є: його колісна база становить 2,8 метра, а в список оснащення обіцяють включити автопілот третього рівня (вище, ніж у сучасних електрокарів Tesla, автономність яких відповідає другому рівню).

Для TOGG заявлені дві модифікації, з 200-сильним електродвигуном на задній осі або з двома моторами на обох осях (сумарна потужністю двох агрегатів буде досягати 400 кінських сил).

Кросовер початкового рівня розганяється з місця до “сотні” за 7,6 секунди, а топова версія – за 4,8 секунди. Заявлений запас ходу в залежності від обсягу батареї складе від 300 до 500 кілометрів, а поповнити запас енергії до 80 відсотків можна за півгодини.

Передбачається, що в майбутньому лінійка togg розшириться до п’яти моделей. Крім середньорозмірного кросовера автовиробник розробить національні седан, кросовер С-класу, хетчбек, а також компактвен і компактний позашляховик В-класу.

Джерело: autoweek.nl