Мінекономіки знизило граничні ціни на пальне

Перший діловий

Міністерство економіки повідомило про встановлення нової граничної вартості бензину і дизельного палива. Відштовхуючись від граничної ціни, автозаправні станції країни зможуть встановлювати свої націнки, інформує пресслужба відомства.

Відповідно до рішення Мінекономіки, середня ціна одного літра дизельного палива ULSD 10 ppm становить 23 гривні 83 копійки, а автомобільних бензинів GASOLINE 10 ppm – 27 гривень 15 копійок. З урахуванням граничної торгової націнки, максимальна вартість бензину становить 32 гривні 15 копійок за літр, дизпалива — 30 гривень 83 копійки.

Якщо порівнювати ціну із серединою листопада, то середня вартість бензину знизилася на 1 гривню 3 копійки, дизпалива – на 72 копійки.

Як відомо, на час дії карантину в країні 14 травня уряд встановив граничні рівні торгової надбавки до середньої вартості дизпалива — не більше ніж 7 гривень за літр, бензину — не більше 5 гривень.

Мінекономіки визначає середню ціну дизпалива та бензину на підставі розрахунків «Нафтогазу України» (дані Platts CIF NWE за попередню декаду, суми митних платежів (акцизний податок і ПДВ), офіційний курс валют від Нацбанку, витрати $27/тонна на логістичне і інше забезпечення відповідно до зовнішньоекономічних договорів).

Раніше ми повідомляли, що в Україні зросли ціни на бензин після того, як Міністерство економіки оприлюднило нові розрахунки середньостатистичної вартості бензину та дизельного палива.

Також ми повідомляли, що у Великій Британії водії у паніці скуповують бензин.