Українцям готують новий податок на купівлю авто: хто його платитиме

Avtosota

Схоже, тепер податок доведеться платити не тільки з дорогих автомобілів, але і з машин із середнім цінником. В Україні планується розширити список транспортних засобів, що підпадають під сплату податків.

Нововведення в законопроект розроблено Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, з наступного року в Україні може запрацювати оновлена система оподаткування щодо придбаних транспортних засобів вартістю понад 45 тис. дол.

На сьогоднішній день діє закон, за яким українці платять податок якщо вартість купленого автомобіля становить від 375 мінімальних заробітних плат. Але, скоріш за все, дане оподаткування зміниться вже в майбутньому році.

Новий закон був вперше поданий в Раду ще в червні поточного року, а вже через місяць пройшов перше читання. Цілком очевидно, що пройде і друге читання. Одним з ініціаторів нововведення є прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Відповідно до нового положення, податок необхідно буде платити тепер уже з автомобіля вартістю від 200 мінімальних з/п., тобто вартість такої машини повинна становити не менше 1 млн. 200 тисяч гривень.

Якщо говорити про суму оподаткування, то з одного такого транспортного засобу необхідно буде внести до бюджету 25 тис. грн. У разі, коли автовласник протермінував з оплатою в період 60-90 днів, то до штрафу буде додана додаткова сума в обсязі 10%. Якщо ж господар авто і в цей термін не встиг оплатити, тоді сума збільшується на 20 відсотків.

Крім того, в разі порушення, автомобіль може бути оформлений в якості заставного майна. У цій ситуації транспортним засобом можна буде користуватися, але продати його або здійснити будь-яку іншу операцію буде неможливо. Також даний автомобіль може бути примусово проданий, а з виручених коштів виплачена необхідна сума по заборгованості.