Дороги між населеними пунктами громад має ремонтувати Укравтодор - депутат

Укрінформ

Таку позицію висловив в інтерв'ю Укрінформу голова підкомітету Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін (фракція "Слуга народу").

"У рамках децентралізації колишні районні дороги в результаті укрупнення тепер з’єднують населені пункти всередині громад... І виникає питання – хто має робити ці дороги? Укравтодор чи це повинно здійснюватися за кошти громади? Я переконаний, що дорогами між населеними пунктами має займатися Укравтодор", - сказав Безгін.

Він додав, що проблема стану доріг в Україні відома, бо період до реалізації проєкту "Велике будівництво" можна називати "як такий, коли дороги практично не робились у необхідних обсягах".

Також Безгін звернув увагу, що найбільша в Україні Генічеська громада Херсонської області має площу 3 тис. квадратних кілометрів і проблема фінансування будівництва та ремонту доріг для такої площі є дуже актуальною.

Водночас Безгін зауважив, що питання фінасування доріг у громадах також потребує попереднього компромісу з місцевим самоврядуванням.

Як повідомлялося, Верховна Рада 17 липня 2020 року ухвалила постанову про ліквідацію 490 районів і створення замість них 136 нових. Новий адмінтерустрій передбачає функціонування в Україні 1 469 ОТГ.