Українці у рекордній кількості купують автомобілі з салону

Бізнес UA
У 2021 році в Україні було продано понад 100 тис. нових автомобілів. Це – повторення 8-річного максимуму: востаннє така кількість нових авто в країні була продана у 2013-му. При цьому експерти зазначають: якби не перебої з постачанням нових автомобілів через брак напівпровідників для їхнього виробництва, продажі були б ще вищими.

Порівняно з 2020 роком, нових машин в Україні було куплено більше на 20%. Причин збільшення попиту – кілька, повідомляє Forbes, посилаючись на дані агентства AUTO-Consulting. Зокрема:

зростання доходів українців;

нівелювання фактора пандемії на операційну роботу операторів;

державні закупівлі, особливо у комерційному сегменті.

Зростання продажів продовжиться

Попри дефіцит, український ринок нових машин продовжить зростати і в 2022 році, зазначають експерти. При чому темпи цього зростання залишаться на тому ж високому рівні, що й у 2021-му.

Наприклад, за прогнозом маркетинг-директора "Хюндай Мотор Україна" Тараса Лопачака, цього року нових автомобілів буде продано на 20% більше, ніж минулого. Єдине, що може завадити цьому – форс-мажори.

Що буде з цінами

Водночас експерти попереджають про зростання вартості нових автомобілів. Втім, наголошується: різкого стрибка цін не передбачається.

"Автомобілі подорожчають через зростання закупівельних цін у виробників. Але висока конкуренція не дозволить окремим мережам сильно підняти ціни", – йдеться у матеріалі.

При цьому підкреслюється: гривневі ціни на автомобілі можуть значно змінитись лише у зв'язку з девальвацією національної валюти. А ось доларовий еквівалент залишиться на колишньому рівні.

Україна наростила виробництво власних автомобілів

Зросло також виробництво Україною власних авто. За інформацією Укравтопрому, у грудні 2021 року на українських виробничих майданчиках було виготовлено 620 одиниць автотранспортних засобів.

"Такий результат майже на 17% кращий за листопадовий. А відносно грудня 2020 року виробництво збільшилося на 19%", – зазначили аналітики.

При цьому наголошується: ця позитивна динаміка була сформована за рахунок виключно випуску легкових автомобілів. Так, якщо щодо щодо листопада-2021 збирання легкових автомобілів збільшилося на 21%, то порівняно з показником грудня 2020 року – на 23%.

Усього ж минулого року в Україні було зібрано 8 153 од. автотранспортних засобів, або на 65% більше, ніж у 2020 році. Зокрема:

легкових автомобілів – 7342 шт. (+75%);

комерційних (вантажні, спецтехніка та ін.) – 43 шт. (-16%);

автобусів – 768 шт. (+10%).