Ізраїльська компанія розробила технологію зарядки електромобілів за 5 хвилин

Finance.ua

Ізраїльський стартап StoreDot розробляє елементи живлення нового покоління – акумулятори з підтримкою швидкого заряджання, які обіцяють поповнення ємності від 0% до 100% всього за п’ять хвилин. У стартапу вже є прототип автомобільної батареї, яка стабільно заряджається за 10 хвилин, тепер інженери хочуть скоротити цей час удвічі.

StoreDot вже отримав $80 млн інвестицій від в’єтнамського концерну VinFast, пише HighTech Plus.

Технологія eXtreme Fast Charge (XFC) передбачає новий підхід до боротьби з головним недоліком електрокарів – необхідністю довгої щоденної зарядки. Замість того, щоб збільшувати ємність батарей та оптимізувати їх енергоефективність, StoreDot створює нові хімічні сполуки та конструкції для реалізації надшвидкої зарядки. Конкретні специфікації стартап тримає в таємниці, але стверджує, що його система аналогічна класичним літій-іонним батареям.

Схожість із традиційними акумуляторами, стверджують розробники, дає відразу кілька переваг. В першу чергу це означає, що батареї StoreDot можуть вироблятися масово на звичайних підприємствах, а також підійдуть для встановлення в електромобілі і електроніку. Крім того, StoreDot не потребує особливих матеріалів, а значить, з постачальниками з гірничодобувної промисловості також не повинно бути проблем.

Що стосується відмінностей від традиційних батарей, то в StoreDot застосовують анод на основі кремнію замість анода з графіту. На додачу стартап покладається на нанорозмірні частинки, що покривають активні матеріали акумуляторів та «розганяють» їх.

Компанія також повідомила, що розробила тривимірні органічні полімери, які можуть відновлюватися всередині батареї в міру того, як вона проходить тривалі цикли перезарядки.

Зараз StoreDot веде кілька партнерських проектів у співпраці з Daimler, материнською компанією Mercedes, Samsung, TDK та EVE Energy. За словами розробників, вже існуючі прототипи батареї стабільно заряджаються від 0% до 100% лише за 10 хвилин, але кінцева мета стартапу прискорити зарядку акумуляторів ще вдвічі.

За рахунок інвестицій від в’єтнамського автовиробника VinFast, а також підтримки з боку BP та Golden Energy Global Investment, StoreDot планує створити ще кілька полігонів для випробувань акумуляторів, знайти потенційних клієнтів та прискорити комерціалізацію своєї технології.

Зараз серійний випуск батарей із підтримкою XFC призначений на кінець 2024 року.