Універсали можуть зникнути з лінійки Mercedes-Benz до 2030 року

BizUa

Mercedes-Benz, для якого універсали були важливим продуктом протягом багатьох років, збирається відмовитися від такого типу кузова, повідомляє німецьке видання Automobilwoche з посиланням на інсайдерів.

За їхніми даними, доля двохоб’ємників вже вирішена: нові не з’являться, а існуючі зникнуть з модельного ряду марки вже через вісім років. Таке рішення продиктоване бажанням вигадати кошти на електрифікацію, яка також повинна завершитися до 2030 року.

Як повідомляє Automobilewoche, першим у відставку відправиться CLA Shooting Brake: продажі моделі припиняться в 2025 році, і наступника вона не залишить. Останнім, ймовірно, стане Універсал E-Class, який зникне разом зі зміною покоління в 2030 році.

Майбутнє CLA Shooting Brake опинилося під питанням ще в 2020 році, коли глава Mercedes-Benz Ола Калленіус анонсував майбутнє скорочення лінійки компактних моделей, заявивши, що компанія «зайшла занадто далеко» в спробах зайняти всі можливі ніші в кожному сегменті.

У вересні головний операційний директор Mercedes-Benz Маркус Шефер Підігрів чутки про те, що першим під ніж ляже Універсал, обговоривши знижується популярність такого типу кузова через зростання попиту на кросовери і позашляховики. Крім цього, розробка і виробництво електромобілів вимагають великих вкладень, і керівництво навряд чи буде витрачати гроші на створення батарейних новинок, які не дуже зацікавлять публіку.

Однак Mercedes-Benz вже роздумує над альтернативами. За даними видання, марка може порадувати клієнтів великої електричної моделлю з високою посадкою і батареєю під підлогою, яка буде поєднувати в собі переваги седана і позашляховика, або ж сильніше розвести в лінійці кросовери і позашляховики, зробивши акцент на їх особливостях.