Понад 200 вантажівок стоять в черзі до КПП "Тиса" по кілька діб, аби перетнути кордон з Угорщиною (ФОТО, ВІДЕО)

Закарпаття онлайн

Сергій Опадський працює далекобійником 10 років. На КПП "Тиса" стоїть дві доби.

"Кожен рік не буває (черг, — ред.), але через рік буває. Це дуже велика черга. В основному перед Новим роком такі черги. Кажуть, є одна причина: в цьому році мала квота дозволів і ті машини, які працюють на Польщу, переключилися на напрямки Італія, Угорщина", — сказав Сергій Опадський.

Третю добу в черзі на українсько-угорському кордоні стоїть водій вантажівки Ігор Величко. Чоловік працює 30 років.

"Трішки менше було (черг, — ред.), це в останні два роки так. А кого питати? Навкруги водії. Я думаю, що ті люди, що разом з нами приїхали в чергу, то вони вже вернулися з Будапешта, вигрузилися, загрузилися і знову вернулися назад, а ми ще стоїмо", — розповів Ігор Величко.

На КПП "Тиса" цілодобово працюють один-два патрулі поліцейських. Їхній речник Ернест Завадський розповів: за останні 5 днів патрульні зафіксували 5 порушень правил дорожнього руху в цьому пункті пропуску.

"Це стосується порушень, коли водії можуть припаркувати або залишити в одній із смуг свої вантажівки таким чином, що вони перешкоджають руху інших транспортних засобів. Один-два рази на тиждень виявляють порушення, пов"язані із вживанням алкоголю і після цього керуванням вантажівками. Звісно, бувають і звичайні порушення правил дорожнього руху. На місці поліцейські притягають водіїв до адмінвідповідальності", — сказав Ернест Завадський.

Причину черг у перший місяць нового року Суспільному пояснила речниця Чопського загону Олена Трачук: "Збільшення пасажиропотоку ми пов'язуємо саме зі зростанням кількості автомобілів, які обирають для перетину кордону саме українсько-угорський кордон. І жодним чином це не пов'язано з незлагодженою роботою або збоями у роботі як прикордонної, так і інших служб у пункті пропуску. Робота триває у штатному режимі".

За словами Олени Трачук, зараз у черзі до пункту пропуску "Тиса" стоять 230 вантажівок.