Українці мають обов’язковий техогляд авто: все, що варто про це знати

UAMotors

На першу повторну перевірку власникам легковиків доведеться вирушити через чотири роки. Вітчизняні автолюбителі готуються до повернення “добровільно-примусового” технічного огляду автомобіля . Процедуру обіцяють зробити обов’язковою практично всім вже до осені 2022 року.

Телеграф проаналізував всю необхідну інформацію про техогляд і зібрав її в одній ємній інфографіці.

Кому доведеться проходити?

Спочатку відзначимо, що нововведення стосується майже всіх транспортних засобів в Україні. Слід пам’ятати, що техогляд є для вас обов’язковим, якщо ви керуєте авто, яке: використовується понад чотири роки;

має двигун об’ємом понад 125 куб. см (у разі електротранспорту – потужніше 4 кВт);

розвиває швидкість вище 25 км/годину. Крім легковиків та вантажівок, обов’язковий ТО доведеться проходити і власникам мотоциклів та мопедів. За ігнорування перевірок або їх проведення у несанкціонованих для цього місцях можна запросто заробити штраф. Найнижчі починаються з 3400 гривень, але цілком реально отримати стягнення і вдесятеро більше.

Хто проводитиме і як часто?

Технічний огляд автомобіля може відбуватися: стаціонарно – тобто співробітниками сертифікованих СТО;

“на місцях” – поліцейськими та іншими представниками влади під час т.зв. “придорожній перевірці”. Після першої реєстрації власники легковиків можуть розслабитись на наступні чотири роки. Потім перевірятись доведеться кожні два. А ось водії таксі будуть змушені проходити ТО щороку.

Скільки коштуватиме?

Якщо ви володієте легковим транспортом, то проходження техогляду коштуватиме 1000 гривень. Водіям вантажівок доведеться розщедритися трохи більше — до 1500 гривень.

Більше подробиць можна знайти у нашій інфографіці: