У ОП анонсували субсидії на покупку електромобілів

Перший діловий

Наприкінці першого-на початку другого кварталу 2022 року в Україні мають намір запустити державну програму стимулювання купівлі електромобілів. Субсидуватиметься відсоткова ставка лізингу. Про це повідомив заступник голови Офісу президента.

«‎У Німеччині, Франції, Італії 70% покупок авто – це лізинг вартістю 0,5-1,5%. У нас – 12%, 15%, 17%. За чотири-п’ять років людина оплачує вартість автомобіля двічі. Тут запустимо таку саму програму, тільки не з усіма авто, а з електромобілями. Це стимулюватиме зелену трансформацію в країні. Цю програму запустимо наприкінці першого кварталу 2022 року-на початку другого »‎, – розказав він.

Також, за його словами, потрібно два роки, щоб здійснити локалізацію виробництва електромобілів в Україні.

«‎Перший час – авжеж, це буде допомога громадянам, але не власному виробництву – в Україні просто немає такого. Який лаг для локалізації виробництва? Я добре знаю цю індустрію, крім того, ми консультувалися з автовиробниками. Два роки потрібно, щоб здійснити локалізацію виробництва електромобілів. Ця програма буде діяти в універсальному вигляді два роки, а далі буде розповсюджуватися на тих виробників, які локалізували в Україні виробництво. Посилаємо такий сигнал ринку: якщо хочете утримати свій продукт конкурентоздатним не тільки зараз, але й за два роки – займайтесь локалізацією »‎, – зазначив він.