За що на водіїв в Україні чекає штраф до 51 000 грн

UAMotors

Поки більшість автомобілістів активно обговорюють повернення проходження обов’язкового техогляду, в Україні на водіїв чекають з 2022 року та інші зміни. Серед таких – значне підвищення штрафних санкцій за порушення правил дорожнього руху. «Телеграф» розповідає, які саме водійські «провини» тепер коштують дорожче.

Водіння «під алкоголем»

Боротьба із вживанням алкоголю за кермом – давня проблема багатьох країн. Однак в Україні, незважаючи на засудження суспільством, величезна частина водіїв продовжує водити, накатив стопочку.

Починаючи з 2022 року, такі водії будуть дуже оштрафовані: вперше – 17 тисяч гривень плюс позбавлення прав строком на рік;

повторно – 34 тисячі гривень плюс позбавлення прав строком на 3 роки;

втретє – 51 тисяча гривень , а права відберуть на наступні десять років. Управління машиною без прав

Також багато водіїв «грішать» знаходженням за кермом без документів, що підтверджують їхню кваліфікацію. Тому влада вирішила збільшити і ці адмінстягнення.

Тепер такі штрафи рівні: 425 грн – для водіїв, які загалом мають права, але на момент запитування патрульними документи відсутні;

3400 гривень — для тих, хто сів за кермо, не маючи посвідчення водія;

20400 гривень – повторне затримання водія без прав. Також передбачені штрафи і для тих, хто вирішить проігнорувати запровадження обов’язкового техогляду. Так, перше, мінімальне стягнення обійдеться водієві лише 3400 гривень. Однак усі наступні будуть набагато дорожчі.