Україна створить запас пального на кілька місяців, – ОП

Tvoemisto.tv

Україна створить запас пального на кілька місяців уперед, який російські окупанти не зможуть знищити. Про це заявив у відеозверненні заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

Читайте також: Яка ситуація з пальним на Львівщині

«Буде створений додатковий стратегічний запас, який неможливо буде розбомбити та зруйнувати, і який забезпечить стабільність і наявність нафтопродуктів на найближчі місяці вперед», – сказав чиновник.

Він зазначив, що обсяги імпорту збільшили у 5 разів порівняно з показником, який був півтора місяця тому. Обсяги імпорту фактично відповідають темпам щоденного споживання бензину та дизелю на заправках.

«Сьогодні в країну вже фактично заїжджає достатньо бензину та дизеля, щоби покривати щоденну потребу громадян, тому я прошу всіх громадян України зберігати спокій», – зазначив він.

Читайте також: Проблему з пальним можна вирішити, – експерт

Нагадаємо, що АЗС підвищили ціни на пальне. Раніше уряд підвищив торговельну надбавку на дизпаливо та бензин на 40%, щоб запобігти дефіциту на автозаправних станціях. Поки на автозаправних станціях діють обмеження на пальне, зокрема бензин і дизпаливо відпускають з лімітом у 20 літрів, а автогаз наразі без обмежень. Наразі на ринку діють кілька обмежень: 20 л на одну автівку в разі заправки автомобіля бензином або дизелем, автогаз відпускається без обмежень, а також 20 л пального на один автомобіль, а в якій конфігурації – 10 л бензину плюс 10 л газу чи дизельне пальне/газ, – обирає водій, керуючись наявністю певного виду пального на АЗК.

Як вирішити проблему із пальним, читайте у розмові з експертом.