Кабмін змінив процедуру складання іспитів та отримання прав водія в Сервісних центрах МВС

Урядовий Кур'єр

Кабінет Міністрів України 10 травня ухвалив постанову, яка вносить зміни до процедур теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Про це повідомляє Інтерфакс-України з посиланням на пресслужбу Патрульної поліції України.

«Нормативний акт передбачає розподіл навчання в автошколі (навчальному закладі) на два етапи: 1) теоретичну підготовку, за результатами якої заклад видаватиме слухачу відповідне свідоцтво, яке буде дійсне протягом одного року; 2) практичне керування транспортним засобом, за результатами якого заклад видаватиме слухачу свідоцтво про закінчення практичної підготовки, яке буде дійсне протягом двох років», - зазначається у повідомленні в телеграм-каналі.

Допуск до навчання практичному керуванню транспортними засобами дозволено лише після успішного складання теоретичного іспиту. При цьому теоретичний іспит водії складатимуть у сервісному центрі МВС. Внутрішні теоретичні іспити в автошколах скасовуються. Після проходження теоретичної підготовки водії складатимуть виключно внутрішній практичний іспит після завершення практичної підготовки. За бажанням особи практична підготовка може здійснюватися в будь-якому закладі незалежно від того, в якому закладі ця особа пройшла теоретичну підготовку.

Практичний іспит можна складати в будь-якому територіальному сервісному центрі МВС, незалежно від того, в якому територіальному сервісному центрі МВС складався теоретичний іспит.

Окрім того, постанова передбачає можливість видачі посвідчення водія та складання іспитів у будь-якому сервісному центрі МВС особам, у яких сплив термін позбавлення прав – тоді як згідно з поточними правилами такі особи мають звертатися виключно до сервісного центру за місцем реєстрації.

Передбачено також можливість отримання платних номерних знаків для всіх транспортних засобів, а не лише легкових автомобілів.