У сервісних центрах Хмельниччини спростили процедуру отримання посвідчення водія

ХМ-ІНСАЙД

На період дії воєнного стану, в умовах дефіциту водіїв, у сервісних центрах МВС спростили процедуру навчання та отримання водійських посвідчень. Це відбулось на засіданні уряду 10 травня. Кабмін прийняв постанову «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні».

Нормативний акт, як зазначили в Регіональному сервісному центрі ГСЦ МВС в Хмельницькій області, стосується всіх категорій кермувальників. Він має на меті забезпечити:

▪Можливість громадянам, які переїхали тимчасово жити в інше місце (регіон), у будь-якому сервісному центрі МВС скласти практичний іспит незалежно від того, у якому сервісному центрі складено теоретичний іспит, а також отримати посвідчення водія.

▪Можливість теоретичної підготовки онлайн - за допомогою засобів інформаційно-комунікаційного зв`язку.

▪Скорочення терміну навчання для майбутніх водіїв на категорії В (легкові авто) та C1, C, С1Е, СЕ (вантажні авто з причепом) шляхом зменшення на 20% теоретичної частини (ущільнення викладання таких тем, як «Будова і технічне обслуговування ТЗ», «етика водія ТЗ» тощо).

▪Можливість повернути свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, виданого за заявою його власника на ім’я особи, яка здійснює поїздку за кордон, протягом 10 днів з дня повернення цієї особи з-за кордону, до будь-якого СЦ МВС.

Документ про складання теорії буде дійсний 1 рік, а практики - 2 роки. Спрощений порядок щодо отримання посвідчення буде дійсний на період воєнного стану та 3 місяці після його завершення. Ознайомитись із переліком необхідних документів для отримання послуг сервісних центрів МВС можна на офіційному сайті Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області.