Днями ми повністю закриємо потреби України в паливі – Єрмак

АСПІ

Забезпечення України пальним на сьогодні є одним з основних питань, над яким працює команда Офісу Президента та Уряду. Про це написав голова Офісу Зеленського в Telegram.

Він вказав: «Мій заступник Ростислав Шурма повідомив, що в Україну сьогодні вже доправляють достатньо бензину й дизеля, щоб задовольняти щоденну потребу громадян, тож дедалі більше АЗС будуть відкриватися й реалізовувати пальне. Росія спробувала зруйнувати нашу логістику та інфраструктуру, обстрілявши ракетами нафтобази, великий Кременчуцький НПЗ, перекривши порти. Зараз відбудовується логістика постачання нафтопродуктів через наші західні кордони, від наших західних партнерів.

Потрібно розуміти, що в мирний час Україна щомісяця споживала близько 1 мільйона тон дизеля, бензину та скрапленого газу. Проте порти, наявна залізнична інфраструктура та рухомий склад у Східній Європі не були здатні логістично впоратися з таким обсягом нафтопродуктів. Ми проводимо активну роботу, щоб побудувати з європейськими партнерами всі необхідні ланцюжки постачання нафтопродуктів. Обсяги імпорту вже збільшені у понад п'ять разів у порівнянні з тим, що було ще півтора місяця тому.

Пального ставатиме дедалі більше, а в Україні буде створений додатковий стратегічний запас, який буде неможливо розбомбити та знищити. Це забезпечить наявність нафтопродуктів на місяці вперед».