Спрощена процедура отримання посвідчення водія не вплине не кваліфікацію — юрист

Громадське радіо

Не можна сказати, що спрощена система отримання посвідчення водія вплине на кваліфікацію майбутніх водіїв. Це просто більш орієнтований підхід на переселенців. Про це в ефірі Громадського радіо розповів автоюрист Тарас Гук.
«Спрощення полягає по суті лише в тому, що розділили два етапи навчання в школі на теоретичний і практичний. Якщо ви теорію вже вивчили, можете практичну частину пройти в іншій автошколі», — повідомив він.
Тепер українці можуть проходити віддалено теоретичне навчання (яке, по суті, і так вже було досить поширеною практикою в автошколах), можуть займатися на 20% менше часу і складати іспит в будь-якому сервісному центрі, не залежно від автошколи.
«З практикою нічого не змінилося. Ви все одно будете складати практичний екзамен в автошколі і в сервісному центрі, тут найбільший корупційний ризик і раніше був, і залишається.
Якщо посвідчення водія в частині теорії більш-менш чесно можна було пройти, вивчити і скласти, то з практичним дуже важко проконтролювати вимоги інструктора, який приймає у вас практичний іспит. Навіть, якщо ви вважаєте, що ви все правильно зробили і не допустили кількості помилок, яка допустима, все одно якоїсь нормальної процедури оскарження чи фіксації вашого руху не відбувається. Тут і надалі все лишається на відповідальності центрів», — додав Тарас Гук.
На його думку, спрощення цієї процедури, в принципі нічого глобального не змінює, але полегшує можливість доступу до складання іспитів, бо люди не будуть прив’язані до місцепроживання чи автошколи.

Читайте також: Як переселенці можуть отримати допомогу від ООН?

Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS