Українські біженці, які потрапили у РФ, біжать звідти до Європи – Reuters

Гордон

Українські біженці, які потрапили через бойові дії до Росії, використовують усі можливості виїхати до Європи. Репортаж із Таллінна про сім'ю, яка проїхала з Херсона через Росію понад 3 тис. км, 12 травня опублікувало агентство Reuters.Житель Херсонської області Павло, із якими поговорило агентство на автовокзалі в Таллінні (Естонія), утік із сім'єю через окупований Крим та всю європейську частину РФ, виїхавши до ЄС із Санкт-Петербурга. Такий обхідний шлях тривав понад 3 тис. км.

За його словами, "було страшно навіть уявити, що ти їдеш через Росію, де ти не знаєш, як до тебе поставляться люди". Сім'я весь час намагалася сідати на найближчий потяг чи автобус і ніколи ніде не зупинятися, розповів Павло. Далі вони прямують до Португалії до родичів.

Reuters зазначає, що це типовий маршрут для біженців, якщо вони опинилися заблокованими у південних областях України через лінію фронту. Сотні українців щоночі прибувають на нічних автобусах із Санкт-Петербурга та Москви. Начальник автовокзалу Таллінна Айрікі Аруксаар поінформувала, що перші вимушені переселенці зі Східної України прибули до Таллінна наприкінці березня, і відтоді їхня кількість неухильно зростає.

За підрахунками уряду, понад 19 тис. українців із початку війни перетнули кордон Естонії. 90% із них продовжують рух на захід, пише Reuters.