Україна завезе 350 тис. тонн палива у травні: як контролюватимуть ціни на АЗС

Sundries

Імпорт палива до країни зріс у кілька разів. Заправки мають зробити запас пального мінімум на 15 діб – тоді черги та дефіцит зникнуть.

Україна у травні отримає 350 тис. тонн палива, ввезеного за новими логістичними маршрутами. Це у кілька разів більше, ніж у минулі місяці. Але для ліквідації дефіциту та черг АЗС мають зробити запаси пального мінімум на 15 днів. Про це повідомила міністр економіки Юлія Свиріденко.

За її словами, залізницею в Україну почали завозити у 5 разів більше пального. Якщо у березні імпортували 35 тис. тонн, то у травні очікується 180 тис. тонн. Ще 85 тис. тонн (у 15 разів більше) ввезуть автомобільним транспортом та 22 тис. тонн (у п’ять разів більше) – річковим.

Крім того, 35 тис. пального поставлятимуть трубним транспортом з Угорщини. А домовленість про скасування дозволів з Польщею дозволити збільшити кількість бензовозів, що пропускаються, зі 110 до 200 одиниць на добу.

“Сьогодні весь обсяг імпорту можна направити на внутрішнє споживання. Нарощування запасів потребує більше часу. Щоб зникли черги та дефіцит, запасів пального на АЗС потрібно мінімум на 15 днів”, – йдеться у повідомленні Мінекономіки.

При цьому обласним військовим адміністраціям вже надали повноваження контролювати ціни на заправки, які необґрунтовано зростають.

“Ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більше за гранично допустимі – 60, 65 і навіть 70 гривень за літр. У країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство… Жорстко реагуватимемо на подібні факти в відповідно до вимог воєнного часу”, – заявила міністр.

У Кабміні також планують вилучити все заарештоване російське та білоруське паливо, завезене до вторгнення росії. Загалом, згідно з прогнозами, у травні очікується споживання 300 тис. тонн дизеля та 120 тис. тонн бензину. Такий обсяг імпорту, за словами Свириденка, вже законтрактовано українськими мережами.