Українським водіям дали поради на період "паливної кризи"

Уніан
Україна зіткнулася з дефіцитом палива / фото УНІАН

В Україні через півтора-два місяці знову зросте попит на пальне через початок сільськогосподарських робіт і збирання врожаю.

Зараз же водіям слід економити паливо, заявив сайту "Сьогодні" експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук.

"Громадянам слід бути свідомими. Треба економити. Поки не актуальні якісь непотрібні поїздки. Слід "прикручувати" хотілки, більше користуватися громадським транспортом або нікуди не їхати", - зазначив він.

Експерт закликав передати більше палива українській армії, а також рятувальникам ДСНС, критичній інфраструктурі, медикам і транспорту для евакуації населення.

Відзначимо, в КМДА прогнозують врегулювання ситуації в пальним у столиці до кінця травня.

Дефіцит палива в Україні

Як повідомляв УНІАН, в Україні в останній тиждень квітня виник дефіцит пального на АЗС. З метою вирішити проблему 29 квітня уряд підвищив граничні ціни на бензин і дизпаливо на 40-43%.

Найбільші мережі АЗС ввели обмеження на відпуск палива в розмірі 10-15 літрів для власників карт лояльності цих мереж, інші споживачі могли заправляти автомобіль не більше ніж на 5-10 літрів.

На думку експертів, дефіцит нафтопродуктів буде, поки йде війна і жорстке цінове регулювання. Влада з самого початку заявляла, що проблема буде вирішена в найближчі тижні.