Про це повідомляє пресслужба АМКУ, передає Укрінформ.
«Антимонопольний комітет розпочав дослідження щодо дотримання суб’єктами господарювання на ринку роздрібної реалізації пального вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Мета – з’ясувати, чи були/є об’єктивні причини для критичної ситуації, що склалась на ринках роздрібної реалізації пального, зокрема, що стосується обмеження пропозиції протягом квітня – травня 2022 року, чи криза могла бути спричинена змовою найбільших гравців ринку», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Україна отримає до 360 тисяч тонн пального до кінця травня
В АМКУ зазначають, що вже протягом двох тижнів моніторять ситуацію на ринках пального із загальнодоступних джерел, отримують інформацію від споживачів та органів влади.
Читайте також: Уряд змінює структуру імпорту пального в Україну — Мінекономіки
Крім того, відбулася робоча зустріч з представниками найбільших мереж автозаправних станцій в Україні.
В АМКУ наголошують, що проведені заходи дозволять з’ясувати причини виникнення дефіциту на ринку пального та дати суспільству об’єктивну, неупереджену картину щодо цієї ситуації.
Читайте також: росіяни зруйнували в Україні 27 нафтобаз та завдали збитків на $227 мільйонів - KSE Institute
Як повідомлялося, одним із наслідків російської агресії стала паливна криза — в Україні спостерігається дефіцит паливних матеріалів. Оскільки до війни значну частину потреб у бензинах і дизпаливі країна задовольняла за рахунок постачань із росії та білорусі. Для переорієнтування ринку на закупівлі пального в Європі потрібен час – зокрема, через проблеми з транспортуванням. За словами першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко, до кінця травня Україна розраховує отримати 350-360 тис. тонн пального з різних логістичних маршрутів.