Замість міді: японці створили новий сплав, який збільшить дальність пробігу електромобілів

Новий алюмінієвий сплав дешевший за мідь і має замінити її в силових шинах електромобілів.

Японська хімічна компанія Showa Denko просуває на ринок спеціальний алюмінієвий сплав для силових шин електромобілів – ST60-HSM. Ним планують замінити мідні шини, по яких у електромобілях передається струм від батарей до інверторів та двигуна.

Як стверджується, новий сплав ST60-HSM має високу теплопровідність і підвищену міцність. Його електропровідність еквівалентна чистому алюмінію. До того ж він дешевший та легший за мідь, що, в свою чергу, позитивно позначиться на масі, запасі ходу та ціннику електромобілів. За даними Showa Denko, алюмінієва шина зі сплаву ST60-HSM на 43% легша за звичайну мідну.

Прагнучи зменшити масу електромобілів та зробити їх більш далекобійними, виробники активно переходять від силового обладнання на основі міді до більш легкого на основі алюмінієвих сплавів. З них виготовляють найрізноманітніші компоненти, від проводів до силових шин. У цьому світлі розроблений Showa Denko сплав ST60-HSM з його показниками втомної міцності та термостійкості може бути вельми привабливим для виробників електричного транспорту.