На Черкащині удвадцятьп'яте вшанували героїв Холодного Яру

У легендарному урочищі Холодний Яр, що на Чигиринщині Черкаської області, врочисто вшанували пам'ять отаманів та козаків, які понад сто років тому повстали проти московської окупації, боронячи Українську Народну Республіку.

- Двадцять п'ять років тому, коли ми вперше зібралися на місці боїв холодноярців, нас був невеликий гурт, - поділився письменник-історик, автор десятків книг-досліджень про національно-визвольні змагання українців Роман Коваль (на знімку третій зліва). - Наприкінці дев'яностих минулого століття, коли книга старшини УНР, учасника антибільшовицького повстання Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр" стала доступною масовому читачу - до нас почали приєднуватися сотні "прозрілих" - тих, хто повернув собі історичну пам'ять і національну гідність. За чверть століття таких стало тисячі, сотні тисяч, для яких Холодний Яр став символом запеклої боротьби за самостійність України, символом непохитності та незнищенності національного духу.

У ювілейні вшанування повстанців їх організатори та учасники поклали живі квіти на могилу головного отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака та його побратимів, до меморіального знаку письменнику-воїну Юрію Горлісу-Горському, до пам'ятника "Героям Холодного Яру" та до пам'ятного знака загиблим у новітній російсько-українській війні бійцям 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр".

На хуторі Буда, в музейно-етнографічному комплексі, відбувся концерт "Опівночі біля дуба Максима Залізняка". Кобзарі Тарас Силенко, Василь Лютий, лідер гурту "Тінь сонця" Сергій Василюк, "голос Майдану" Володимир Гонський та інші музиканти присвятили свої твори незламним борцям за волю України всіх епох. А молодь з Черкаського вищого професійного училища підготувала у пам'ять про героїв рекордний синьо-жовтий прапор України, складений з 612 великодніх пасок (на знімку). Святкову холодноярську паску майбутні пекарі дарували всім бажаючим учасникам заходу.

Лідія ЛІСОВА.

Фото автора.