До Черкас завітав командир флотилії ВМС України Юрій Федаш

8 червня, відбулося урочисте підняття прапору Військово-Морських Сил Збройних Сил України на площі перед будівлею міської ради. Про це повідомляє «Вичерпно». (https://vycherpno.ck.ua/do-cherkas-zavitav-komandir-flotiliyi-vms-ukrayini-yurij-fedash-foto-video/?fbclid=IwAR3Xh33zDwMtpoDGXRPDan2Q1Pxq58vYnqSbW3my58NbudF67CqTtM5pAR0)

Сьогодні до Черкас прибула делегація флотилії Військово-Морських Сил Збройних Сил України, яку очолює командир військової частини, капітан 1 рангу, командир морського тральщика «Черкаси» Федаш Юрій Петрович.

«Наше завдання сьогодні об’єднатися навколо ідеалів та незламності духу українського народу. Символом боротьби колись став екіпаж тральщика Черкаси», — сказав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

У межах приїзду учасники підписали угоду про шефські взаємини між виконавчим комітетом Черкаської міської ради та Управлінням флотилії ВМС ЗС України з метою патріотичного виховання дітей і залучення молоді до ВМС України.

«Мені сьогодні дуже приємно бути тут. У 2014 році я очолив тральщик «Черкаси» і був тут із візитом. Сьогодні я очолюю флотилію і впевнений, що ця взаємодія дасть плоди. Вона передбачає тісну співпрацю у розвитку управління флотилії та тісну співпрацю з молоддю», — зазначив Юрій Федаш.

Федаш Юрій Петрович — український військовий моряк, капітан II рангу ВМС ЗС України, командир морського тральщика «Черкаси». У період окупації Криму російськими військами екіпаж тральщика відмовився здаватися російським окупантам і під керівництвом командира неодноразово робив спроби прорватися з заблокованого росіянами Донузлава. Почесний громадянин міста Черкаси.

Про цей героїчний екіпаж був знятий фільм «Черкаси» режисера Тимура Ященка. Українська та міжнародна прем’єра фестивальної версії стрічки відбулася 16 липня 2019 року на ОМКФ 2019. В український широкий прокат кінопрокатна версія стрічки вийшла 27 лютого 2020 року від прокатника MMD UA.

Загальний бюджет фільму становив майже 40 мільйонів гривень, з яких підтримка Держкіно — 40 %, решта — кошти ВМС ЗС України Одеської та Чернігівської областей.

«Черкаси» ─ це перший повнометражний фільм про українські військово-морські сили в історії сучасного національного кінематографа. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів.