На Черкащині діти та батьки мітингували проти закриття ліцею (Фото)

У Ватутіному 110 людей мітингували проти закриття або пониження ступеню місцевого ліцею. На акцію зібралися учні, вчителі та батьки, розповідає Суспільне. За словами вчительки Людмили Арутюнян, педагогічний колектив із власних джерел дізнався, що в ліцеї планують створити Будинок дитячої творчості. Представники міської влади кажуть, що це чутки.

Свято “Останнього дзвоника” відзначили у Ватутінському ліцеї №5. Утім, за словами вчительки Людмили Арутюнян, у вересні учні можуть сюди не повернутись: “Представник влади на питання наших вчителів, що нас чекає на перше вересня, відповів, що не знає”. Пані Людмила додала, що вчителю-пенсіонеру знайти нову роботу буде складно: “На 2 500 гривень жити неможливо. І я 23 роки пропрацювала тільки в цій школі, а взагалі в мене стаж більший. І така мізерна пенсія теж спонукає мене до того, щоб я працювала. До того ж я люблю своїх дітей”.

За словами вчительки Ольги Галущенко, 1-го червня комісія із міськради перевіряла готовність ліцею для проведення літнього табору. Тоді і прозвучало, що в їхньому приміщенні “можна облаштувати Будинок дитячої творчості”.

“У нас містечко невелике, роботу знайти важко людині будь-якої спеціальності. А вчителю тим більше, через це я турбуюся”, — додала Ольга Галущенко. Не бажає змінювати колектив і дев’ятикласниця Вікторія Паращук: “Я боюся, що мене там не приймуть, і я їх розумію. І те, що я не побачу нашого класу. Нас розкидають і ми вже не будемо один клас як раніше”.

За словами десятикласниці Діани Рацини, переведення до інших закладів погано позначиться на підготовці до ЗНО: “Це для кожного з нас буде дуже нервово, тому що ми тут звикли до своєї атмосфери, а якщо переходити в інший клас, це буде інша атмосфера, інші вчителі і нам треба буде якось пристосовуватися до цього”.

Після відзначення “Останнього дзвоника” учні, батьки й вчителі вирушили не на святкові пікніки, а на акцію протесту до міськради. Там із плакатами вони просили владу не закривати ліцей.

“Уже йде роз’єднання наших дітей, уже не буде вчительки. Це перше питання. І друге питання, що я мама і також є дуже багато батьків, яких діти підуть у перший чи другий клас. І ми хочемо щоб діти однієї сім’ї пішли в цю школу”, — розповіла мама однієї школярки Інна Гринько.

Інна Гриньо – переселенка із Луганщини. Через переїзди її донька змінила два дитсадочка і дві школи, тому чергових змін не хоче. До мітингувальників вийшов міський голова Ватутіного Олександр Заборовець. За його словами, жодного рішення про закриття чи реорганізацію закладу немає: “Ніхто не збирається закривати заклади. Звідки пішов такий ажіотаж, хотів би сам дізнатися”.

Заступниця міського голови Зоя Ляпун, яка курує напрямок освіти, пояснила, що рішення про закриття чи реорганізацію закладу немає. На останній сесії міськради, 3-го червня, депутати вирішили влаштувати громадські слухання щодо визначення статусу закладів освіти міста: “У нас в місті чотири ліцеї. Але сьогодні, якщо брати закон про загальну середню освіту, він передбачає, що із 24 року має бути в ліцеї чотири паралелі, тобто 4 десятих класи. На превеликий жаль у нас про одному десятому класі в кожному ліцеї”. Обговорення почнеться із 10 червня. Опісля, за словами Зої Ляпун, і вирішиться доля ліцею.