"Будуйде заводи, Саш": голова ОДА поговорив про сміття на Черкащині з президентом України (ВІДЕО)

Голова Черкаської ОДА Олександр Скічко взяв участь у Конгресі місцевих і регіональних влад під головуванням Президента України, що відбувся вчора в Дніпрі.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Під час Конгресу Олександр Скічко порушив питання екології, реформи державної екологічної інспекції та інфраструктури.

"Наші сміттєзвалища – це екологічна бомба уповільненої дії. За обсягами утворення відходів Черкащина посідає 12 місце в Україні. Лише офіційно маємо 21 полігон твердих побутових відходів і 456 сміттєзвалищ. На сьогодні вже переповнені полігони в Черкасах, Умані, Золотоноші, Ватутіному та Смілі. Інвестори потенційно готові вкладати кошти в будівництво сміттєпереробних заводів, але немає потрібної законодавчої бази. Це українська колізія: сміття повно, інвестори є, а сміттєпереробних заводів немає. При цьому в Раді вже кілька років "відлежується" потрібний законопроект про поводження із побутовими відходими. Він зобов'язує це сміття переробляти. Умовно кажучи, встановити певну дату, до якої мають бути побудовані заводи. Тоді не буде іншого виходу. Бо може бути побудований завод, а сміття все одно буде звозитися на полігон", - зауважив він.

На що Володимир Зеленський відповів, аби Олександр Скічко будував заводи.

"Будуйде заводи, Саш. Ми вирішимо питання із законопроект або знайдемо інший шлях. Я просто не дуже, вибачте, глибоко в темі. Але бачу, що це питання актуальне", - сказав Володимир Зеленський.

Олександр Скічко також повідомив, що за програмою Президента України "ВеликеБудівництво" за минулий рік на Черкащині побудували більше доріг, аніж за попередні десять – 254 км.

"Тепер важливо їх зберегти від нової руйнації. Зокрема, перевантаженими фурами. Систему здійснення автоматичного габаритно-вагового контролю та посилення відповідальності всіх учасників дорожніх перевезень треба впроваджувати якнайшвидше. Особливо в аграрних областях, аби перевантажені зерновози не звели всі ремонти нанівець", - зазначив Олександр Скічко.

Озвучені ініціативи підтримав Президент України.