Запаси продуктивної вологи під озимими задовільні, – НААН

Запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0-20 см) на більшості площ областей України, станом на кінець травня – початок червня, були достатніми та оптимальними (21-40 мм продуктивної вологи і більше).

Про це йдеться в повідомленні НААН.

Зазначається, що у південних, місцями у східних та західних областях – недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менш як 10 мм продуктивної вологи), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий. Місцями, у районах випадіння сильних дощів, відмічалося перезволоження орного шару ґрунту.

«Вологозабезпечення під ріпаком озимим в орному шарі ґрунту на окремих площах Херсонської області було недостатнім – 16-18 мм, на решті площ – достатнім – 21-35 мм», – йдеться в повідомленні.

Під ранніми ярими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту було переважно на достатньому та оптимальному рівнях – 21-40 мм і більше. На окремих площах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Тернопільської областей – задовільним (11-20 мм), у Запорізькій, багатьох районах Херсонської, місцями у Дніпропетровській областях – незадовільним (менш як 10 мм), в окремих районах Запорізької та Херсонської областей – був зовсім сухий.

Під кукурудзою запаси продуктивної вологи орного шару ґрунту відповідали достатнім та оптимальним значенням і становили 22-40 мм і більше, лише на окремих площах Запорізької та Херсонської областей – задовільним – 11-19 мм.

Запаси продуктивної вологи під буряком цукровим в орному шарі ґрунту в зазначений період залишалися оптимальними – 27-41 мм.

Під соняшником на більшості площ вологозабезпечення орного шару ґрунту було достатнім та оптимальним – 21-40 мм і більше, в окремих районах південних та Донецької областей – задовільним (11-20 мм продуктивної вологи), на окремих площах Запорізької області – недостатнім (6-9 мм).