Мешканець Лисянки, який 5 років тому на смерть збив людину, уник в’язниці

У Лисянському суді закінчився тривалий процес над місцевим мешканцем, який 5 років тому на смерть збив людину. Пригода трапилась 19 червня 2016 року о 1-ій ночі. В стані алкогольного сп’яніння чоловік своїм «ВАЗ 21013» вдарив пішохода, який йшов дорогою, ведучи велосипед. Останній помер на місці від отриманих травм. Замість того, аби викликати швидку, винуватець розвернувся і став за метрів 100 від постраждалого. Це підтвердили свідки. «Швидку» викликав таксист, який помітив бездиханне тіло на проїжджій частині. Коли приїхали правоохоронці, п’яний водій стверджував, що не причетний до ДТП. Розповідає видання “Вісті Черкащини“. Захисник винуватця в суді спробував переконати, що підзахисний був тверезим. Прокуратура ж наполягала на протилежному, спираючись на висновки експертів. Окрім цього, водію інкримінували залишення постраждалого в небезпеці. Чоловік міг спробувати допомогти пішоходу, але не став цього робити.

Як пом’якшувальну обставину, водію «копійки» зараховували, що загиблий і сам був в стані легкого сп’яніння та мав на собі темний одяг.

Родичі потерпілого вимагали матеріальної відшкодування в розмірі 24 тисячі гривень. Окрім цього планували відсудити 1 мільйон гривень моральної компенсації. 13 липня 2021 року Лисянський суд визнав водія винним одразу за двома статтями. Та в’язниці він уникне.

«ОСОБА_2, визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст. 135 КК України, ч.2 ст. 286 КК України, та призначити йому покарання: за ч.1 ст.135 КК України у виді 1 (одного) року позбавлення волі; за ч.2 ст.286 КК України у виді 5 (п`ять) років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 (три) роки. На підставі ст.49, ч.5 ст.74 КК України звільнити ОСОБА_2 від призначеного покарання за ч.1 ст. 135 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Згідно ст. 75, ст. 76 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом 3 (трьох) років іспитового строку не вчинить нового злочину», – йдеться у вироку.

Суд ухвалив стягнути на користь родичів загиблого матеріальні збитки в розмірі 9 тисяч гривень і ще 24 тисячі за послуги адвоката. Замість 1 мільйона гривень моральної компенсації потерпілі можуть розраховувати лише на 100 тисяч.

Арешт з будинку та автомобіля винного знято. Потерпілі та винуватець ще мають час подати апеляцію.