Лисянські лісівники провели лісокультурну нараду

Виїзна виробнича нарада на тему «Раціоналізація та удосконалення доглядів за лісовими культурами шляхом застосування нових машин та механізмів» відбулася у Лисянському лісгоспі на базі Лисянського та Шевченківського лісництв. Очолив нараду директор ДП «Лисянський лісгосп» В’ячеслав Шако, були присутніми головні спеціалісти: головний лісничий Віталій Марусіч, головний інженер Ігор Милацький, головний бухгалтер Галина Слинько, головний економіст Валентина Обмок, інженер лісових культур, Леся Науменко, керівники підрозділів та помічники лісничих.

У ході наради було продемонстровано різні способи доглядів за лісовими культурами: ручний, механізований, хімічний. Учасники дійшли висновку, що найефективнішим є поєднання різних видів доглядів: ручний з хімічним або ручний з механізованим. Дуже важливу роль відіграє своєчасність проведення певного догляду, а також способи і засоби його проведення. В.о. лісничого Лисянського лісництва Володимир Бабак на прикладі ділянки лісових культур 2021 року у кварталі 6 вид.17 площа 3,1 га продемонстрував роботу виготовленого під його керівництвом механізованого оприскувача, який обробляє лише обмежену площу (міжряддя лісових культур), а ряди залишаються повністю неушкодженими. Учасниками наради схвалено роботу нового пристрою і запропоновано удосконалення, а також прийнято рішення виготовити такі засоби для всіх лісництв.

Лисянський лісгосп цьогоріч оновив лісокультурну техніку, придбавши подрібнювачі «Kanzas 170». Таке обладнання дуже ефективно прибирає не лише високорослі бур’яни, але і порослеві пагони другорядних малоцінних порід, як результат – гарно освітлені ряди і знищена забур’яненість у міжряддях. На ділянці лісових культур 2018 року у кварталі 40 виділі 2 площею1,6 га, лісничий Шевченківського лісництва Сергій Осадчий довів переваги такого догляду, всі учасники наради підтвердили ефективність та раціональність пристрою, одноголосно схвалено потребу у додатковому придбанні цього обладнання.

Протягом наради оглянули ділянку лісових культур із фонду лісорозведення, тобто створених на землях, які вийшли з-під сільськогосподарського користування, квартал 40 виділ 1,2 площа 4,6 га. Створити ліс там, де його ніколи не було – особливо важке завдання, знають лісівники. Головний лісничий Віталій Марусіч довів перевагу вчасних механізованих доглядів на прикладі конкретної ділянки, де міжряддя повністю очищені від бур’янів.

Не обійтися і без людської праці. Догляди в рядах є обов’язковими у перші роки росту нового насадження, однорічні деревця дуже пригнічуються сильнорослими травами та порослю. Незважаючи на велику вартість ручної праці, лісівники розуміють необхідність її проведення. Інтенсивного догляду лісові культури потребують лише кілька перших років, а вже потім – крони і корені розростаються і формується комфортний природний мікроклімат молодого лісу.

Обмін досвідом та знаннями відіграє важливу роль не лише у повсякденному житті, але і професійній та виробничій діяльності. Ведення лісового господарства передбачає знання усіх тонкощів галузі та вміння їх застосовувати за різних умов та обставин. Колективні наради, спілкування з колегами, співробітниками, вирішення виробничих питань і завдань в конкретних умовах, обговорення бачення проблем з різних точок зору – запорука ефективних рішень та розвитку підприємства.

Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства

procherk.info

Запис Лисянські лісівники провели лісокультурну нараду спершу з'явиться на Вісті Черкащини.